V dnešní době je kabelka nejen praktickým doplňkem každodenního života, ale také módním a stylistickým vyjádřením. Správný způsob nošení kabelky může zvýraznit váš osobní styl a přinést do vašeho vzhledu šarm a eleganci. V tomto článku se zaměříme na tipy a triky, jak nosit kabelku tak, aby to bylo pohodlné, praktické a zároveň stylové.


Zdroj: https://unsplash.com/photos/CuXt1N5SjlE

Vyberte správnou velikost kabelky

Klíčovým faktorem při výběru kabelky je velikost. Příliš malá kabelka nedokáže pojmout všechny potřebné věci, zatímco příliš velká kabelka může působit neohrabaně a těžkopádně. Doporučuje se vybrat kabelku dostatečně prostornou pro základní věci, jako jsou klíče, peněženka, telefon a kosmetické potřeby, ale zároveň dostatečně malou, aby nepřetěžovala váš vzhled.

Kombinujte kabelku se svým outfitem

Dalším důležitým aspektem nošení kabelky je správné sladění s vaším outfitem. Zde je pár tipů, jak kombinovat kabelku se svým oblečením:

Barevné sladění: Pokud nosíte kabelku v kontrastní barvě, může to přidat do vašeho outfitu zajímavý prvek. Například při nošení černých oděvů můžete zvolit kabelku v živých barvách, jako je červená nebo modrá, pro výrazný kontrast.

Stylové doplňky: Kabelku můžete doplnit dalšími módními doplňky, jako jsou šátky, náramky nebo šperky. Tímto způsobem vytvoříte komplexní a zajímavý vzhled, který bude přitahovat pozornost.

Sezónní trendy: Sledování sezónních trendů vám pomůže vybrat kabelku, která je aktuální a moderní. Například v létě můžete zvolit kabelku z proutí nebo v pastelových tónech, zatímco v zimě se hodí kabelka z kožíšku nebo s metalickými detaily.

Péče o kabelku

Aby vaše kabelka zůstala ve skvělém stavu a vydržela dlouho, je důležité jí věnovat patřičnou péči. Zde je několik tipů pro správnou údržbu kabelky:

 1. Pravidelné čištění: Kabelku pravidelně čistěte jemným hadříkem nebo houbičkou navlhčenou vodou. Důkladně ji osušte a vyhněte se kontaktu s ostrými předměty, které by mohly způsobit poškrábání.
 2. Skladování: Kabelku skladujte na suchém a vzdušném místě, abyste zabránili vzniku plísní nebo vlhkosti. Při dlouhodobém skladování můžete do kabelky vložit nafukovací podložku, aby si udržela svůj tvar.
 3. Ochrana před poškozením: Pokud nosíte kabelku ve deštivém počasí, doporučuje se použít ochranný sprej na impregnaci, který ji ochrání před vlhkostí. Dále se vyhněte kontaktu s agresivními chemikáliemi nebo parfémy, které by mohly poškodit materiál kabelky.

Doporučené styly nošení kabelky

Existuje mnoho různých stylů nošení kabelky, které můžete vyzkoušet podle svých preferencí a potřeb. Zde jsou některé z nejpopulárnějších:

 1. Křížem přes tělo: Tento styl je vhodný pro ty, kteří preferují pohodlnost a volnost pohybu. Kabelku si připnete přes tělo a necháte ji viset na opačné straně. Je to ideální způsob nošení, pokud potřebujete mít ruce volné.
 2. Přes rameno: Klasický a pohodlný způsob nošení je přes rameno. Kabelku si pověsíte na rameno tak, aby visela volně podél těla. Tento styl je ideální pro každodenní nošení a je snadno přístupný.
 3. V ruce: Pokud máte menší kabelku a chcete vytvořit elegantní a sofistikovaný vzhled, můžete ji nosit v ruce. Držte ji pevně za rukojeť nebo ji podepřete pod paží. Tento styl je oblíbený při speciálních příležitostech a večerních akcích.
 4. Přes rameno s přesahem: Tento styl je populární u kabelek s dlouhým popruhem. Kabelku si přes rameno pověsíte tak, aby přesahovala na opačnou stranu. Tím vytvoříte asymetrický a módní vzhled.

Doporučení pro výběr kabelky podle typu postavy

Při výběru kabelky je také důležité zohlednit svůj typ postavy. Zde jsou některé tipy, jak vybrat kabelku, která vám bude lichotit:

 1. Vysoká a štíhlá postava: Pokud jste vysoká a štíhlá, můžete si dovolit nosit jak menší, tak větší kabelky. Vyhněte se však příliš malým kabelkám, které by mohly vizuálně ztratit vaši postavu.
 2. Malá postava: Pokud jste menší postavy, volte menší a středně velké kabelky, které nepřetěžují váš vzhled. Vyhněte se velkým a objemným kabelkám, které by vás mohly zmenšit.
 3. Křivky a plnější postava: Pokud máte křivky nebo plnější postavu, doporučujeme se vyhnout příliš malým kabelkám, které by mohly opticky zvýraznit oblasti, které nechcete. Volte raději středně velké kabelky, které budou vyváženě ladit s vaší postavou.
 4. Postava s širšími boky: Pokud máte širší boky, můžete zaměřit pozornost na horní část těla. Zvolte kabelky, které se nošením přes rameno nebo přes tělo přitáhnou k horní části těla a vyváží proporce.

Závěr

V tomto článku jsme si povídali o tom, jak správně nosit kabelku a vytvořit stylový vzhled. Důležité je vybrat správnou velikost kabelky a zvolit vhodnou polohu nošení, která je pohodlná a stylová. Sladění kabelky s outfitem a správná péče o ni jsou dalšími faktory, které přispívají k vytvoření dokonalého vzhledu.

Mějte na paměti také svůj typ postavy a vyberte kabelku, která lichotí vašim tvarům. Sledujte módní trendy, ale zůstaňte věrní svému osobnímu stylu. Doufáme, že vám tyto tipy a rady pomohou vytvořit jedinečný a stylový vzhled při nošení kabelky.

Doufáme, že vám tento článek poskytl užitečné informace a inspiraci pro správné nošení kabelky. Pamatujte si, že kabelka je nejen praktickým doplňkem, ale také módním vyjádřením vaší osobnosti. Vyberte si kabelku s láskou, nosíte ji s hrdostí a vytvořte si svůj vlastní unikátní styl.